השבת כבר נכנסת – על פרשת השבוע "תרומה" ועל פעילות גופנית ומה שביניהם …/אורטל קרן

פבר 4, 2014   //   על ידי: ליידי פיטנס   //   מאמרים וחדשות  //  אין תגובות

לכל המתאמנות היקרות!!!


שבוע חלף .. עבר והנה אנחנו שוב כאן,

רגע לפני שבת קודש, נמלא ליבנו בכמה מילים על
פרשת השבוע – פרשת תרומה, על כושר גופני ובריאות,
שנזכה כולנו באהבה ובשמחה,
להתחבר לניגון הפנימי

ולראות את הטוב האור והיופי שבנו המקדשים
את חדרי ליבנו מתחת לקליפות,
ושנשכיל להגיע אט אט
לשלמות האמתית עם עצמנו
למצוא את נקודת האיזון גוף-נפש אצל כל אחת ואחת

על הפרשה – 'תרומה'
בפרשה הפעם, ה' מדבר עם משה להורות על בני ישראל להעניק תרומה: "וידבר ה' אל משה לאמור: דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה"- ורש"י מסביר: "הפרשה יפרישו לי מממונם נדבה" – כל אחד לפי יכולתו – כדי להקים את המשכן והכלים המיוחדים בו, כמו ארון הברית, מנורת הזהב, יריעות המשכן ועוד. ה' דורש שכל חומרי הבנייה יגיעו מידם של ישראל, ולכן ה' דורש ומוסר מתכון מדויק – החומרים והמידות – לבצע את משימת בניית המשכן.

המקדש שבלב – בין החומרניות לרוחניות
"ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם; ככל אשר אני מראה אותך את תבנית המשכן…וכן תעשו"(שמות כה, ח-ט)

ה' כל יכול אך זקוק לעזרתם של בני ישראל, ועצם העשייה ונכונותם לתת יד לתרום כל אחד למפעל זה של הקמת המשכן הייתה ההצהרה על ההתקרבות ואמונתם החזקה בקדוש ברוך הוא. וכתוב "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם" והרי לא יותר נכון לכתוב "ושכנתי בתוכו", היינו בתוך המקדש?

רבי משה אלשיך מסביר לנו כי הקב"ה רצה שמעמד הר סיני לא ימוש מתודעת העם ולכן ציווה את המשכן שיהווה את מרכז החיים ממש וישמש כ-לב באומה אשר יחיה את כל האיברים והתודעות השכליות והרגשיות. כלומר, מעשה המשכן הוא ביטוי להמשכיות טבעית של מתן תורה. ממשיך ואומר: לא נאמר לנו – בתוכו (במשכן) אלא – בתוכם – בתוך בני ישראל. וזאת, כדי ללמדנו, שגם לאחר שהמשכן – בית ראשון ובית שני – נחרבו – מוטלת עלינו החובה והזכות להחיות את המשכן בכל רגע ובכל מקום בתוך החיים האישיים, המשפחתיים והלאומיים שלנו – של האומה הקדושה שלנו – ישראל. הרש"ר הירש מסביר לנו שהרי לאל אין גוף ואין הוא צריך בית, כלומר הוא מדגיש כי המשמעות הפיזית "ושכנתי בתוכם" היא ההבטחה לקירבת ה' בתוכנו אם נקדש את חיינו בגשמיות וברוחניות כאחד למען קיום מצוות ה'. עוד מאיר לנו יפה הרשב"י (חומש ברסלב) על הכתוב ואומר 'כמה חביבים ישראל לפני הקדוש ברוך הוא, שבכל מקום בו הם שורים, הקדוש ברוך הוא נמצא ביניהם, משום שלא מעביר אהבתו מהם'. בשביל האהבה רבה שהיתה לו עם ישראל אמר להם לעשות לו בית ויביא דיורו עמהם. 'שהרי בשעה שנכנסה שכינה למשכן, נמצאו ברכות ושמחות בכל ונכנסה השכינה כמו כלה לחפה ואז נשלמו ישראל למטה ונאחזו בקדוש ברוך הוא בארץ, וזהו שכתוב "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם" ואז התבשמו עליונים ותחתונים'.

 

בשבחם של חדרי הכושר מקדש – לגוף והנשמה

אז מה היה? כיצורים אנושיים ההולכים על שניים מטבענו נועדנו להיות פעילים, כך בעבר פעילות גופנית הייתה חלק מחיי היום יום, והמרחב העירוני הותאם בעיקר לתנועת הולכי רגל ופחות – לכלי רכב ממונעים . ואולם, אורח חיינו בעידן המודרני תלוי פחות בפעילות גופנית מכפי שהיה מאה שנים קודם. ריבוי עבודות הפרנסה הפכו לכאלה שאינן כרוכות עוד במאמץ גופני, ועיסוקי הפנאי היו ל'יושבניות', הכרוכות בישיבה ממושכת. עלייה משמעותית חלה באורח החיים ה'יושבני , המאופיין בהיעדר פעילות גופנית, ומלווה בעלייה בשכיחות מחלות כרוניות. זמינות של מזון מהיר, לצד מחסור בפעילות גופנית נמצאו כגורמים המרכזיים המשפיעים באופן ישיר על התפתחות עודף משקל והשמנת יתר, המובילים לבעיות בריאותיות ולירידה באיכות החיים והתפקוד היומיומי.

מבנה חדר הכושר הסגור (Indoor Training) – הפיתרון האולטימטיבי.של המאה ה-21 על רקע השינויים הגיאוגרפיים, חברתיים, כלכליים, תרבותיים השתנו כללי המשחק במרחבים הציבוריים בערים בעולם ובישראל כאחד, והיכנסות וניכוס המרחבים הציבוריים אל ה"מקדשים" הפרטיים הסגורים מעיניהם של כל עובר ושב, גם עולם אימוני הכושר הגופני השתנה בהתאם. "משחקי הרחוב והפנאי" והבילוי והספורט "אימוני חוץ"" .(Outdoor Training) נעלמו מן העין ובסוף המאה ה-19 ובמאה ה-20 החלו לצמוח האולמות הסגורים לאימוני כושר ועימם להתפתח חדרי הכושר המותאמים לשימוש הקהל הרחב בכדי לתת מענה לאורח החיים המודרני. מעניין הוא גם כי בשנים האחרונות נוספו גם חדרי כושר מסוגים שונים כמו – לנשים בלבד, כגון מה שמוכר לנו מקרוב ליידי פיטנס – המותאם לצורכי קבוצת אוכלוסייה זו והופך למעין "המקדש" האישי שלנו לחזק את גופינו להתעמל ולהתאמן בחופשיות עם כל הנשמה במרחב זה, כאוות נפשנו,
וכמו המשפט הידוע הפשוט כלכך ונכון כלכך:

"רקדי כמו שאף אחד לא רואה אותך".

נאחל לכולנו שנמצא כל אחת את המקדש האישי והלאומי
הגשמי הפיזי הגופני והרוחני ונשכון לבטח יחדיו
בשלום, אהבה, בריאות פיזית נפשית ובשמחה תמיד.

עד כאן, לבינתיים, השבת כבר בפתח וכמעט שהרמתי ידיים.
ואונות המוח וחדרי הלב לא פעלו לטובתי ביממה האחרונה.
ולפני שעה בדיוק נשלחה אליי הודעת סמס, "מה עם חידוש התורה… אני מחכה לזה כל השבוע"!
וחידושי התורה… איחרו …כמעט לבוא. ונשלחה אליי הישועה המיוחלת.
ומצאתי נקודה אור קטנטנה, שהחלטתי לשלוח אליכם
שהרי די בניצוץ קטן והחושך כבר נעלם!

כעת, אם כן אפשר לקבל את השבת (:

שבת שלום ומבורך

שלכן,

בהמון אהבה
ובחיוך
אורטל קרן
(אורטלילוק)

מאמנת כושר גופני ובריאות
מאמנת כושר אישית
0545-656973

 

השבת כבר נכנסת

שלומי שבת
מילים: לאה שבת ודורון מדלי
לחן: לאה שבת

את לא מדברת
את לא מדברת איתי
עברו כבר יומיים
אני לא מכיר את עצמי
את לא מנגנת
את לא מתקרבת אלי
הלכת אל הרוח
נסעת אל מעבר לים

השבת כבר נכנסת
בואי להדליק נרות
בואי לקבל את האור שיורד
תכניסי אותו הביתה
בואי להדליק נרות
בואי לקבל את האור שיורד

את לא מפחדת
את לא מפחדת לבד
עזבת את הבית
השארת את החדר ליד
שמור לרגלייך
גם הוא מחכה לשובך
אז בואי הביתה
ביחד נהיה ונחיה

השבת כבר נכנסת…

אני בלעדייך
אני בלעדייך עני
זקוק לעינייך
ששם משתקף עולמי
ואם בך פגעתי
אז בטח פגעתי גם בי
כי את זה אני , אני זאת את
ושנינו זה אחד

השבת כבר נכנסת..

השאר תגובה

לעדכונים חמים ומבצעים שווים הרשמי חינם

Call Now Button דילוג לתוכן